E blog szóljon az összetartozásról! És arról, hogy jó valahová tartozni, azonban az, hogy ki hová tartozik, egyéni döntése mindenkinek. Ez vonatkozik a vallásokra éppúgy, mint a politikai nézetekre, vagy, hogy ki melyik focicsapatnak drukkol, ki melyik színt szereti a legjobban.
(Alex Gray festménye)
Ez alapján nem lehet egy ember megítélni. A buddhizmus ma – szerintem – azért lett ilyen kedvelt és népszerű az utóbbi évtizedekben a nyugati kontinensen is, mert a buddhizmus senki nézetét nem szólja le, a békés megoldásokat szorgalmazza minden tekintetben, s az erőszakmentességet – ami minden ember sajátja.
A cím kissé ismerősen csenghet az előző érában is éltek számára. Eredetileg a világ proletárjaihoz szólt a felhívás. Hogy miért, azt nem lehet tudni. Talán előtte külön voltak? Előző cikkemben, mely a Becskei Megvilágosodás Sztúpa felavatásáról szólt, megbizonyosodhattam arról, hogy a világ buddhistáinak nem kell külön felszólítás (számos nemzet képviseltette magát), hogy egyesüljenek, mikor teljes mértékben együtt vannak már most is.
Látszólagos ellentmondás, mégse áll távol a valóságtól, aki azt állítja, hogy mi, európaiak és az amerikaiak is megismerhettük a buddhizmust, akárhogy is, de azt kell mondani, hogy „annak köszönhető”, hogy a Mao vezette kínai kommunista rezsim el akarta tüntetni a tibeti buddhizmust a föld színéről. Tibetből (majdnem) sikerült már, azonban ezáltal az egész világon elterjedt a buddhizmus.
(Itt említem meg, amit öcsémtől hallottam a minap: Kínában egy hegy nem illett bele a városrendezők elképzeléseibe: nosza, hoztak egy csomó dinamitot – felrobbantották a sziklákat és eltúrták az útból a hegyet. A hegyet!!! Igazán nem akarok uszítani, de át kéne gondolni, hogy épeszű ország-e, aminek ez az „útja”...)
tovább...
Önismereti barangolás a Himalaja lábainál
Ajánlott bejegyzések:
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.
VicGilson · http://spiritus.blog.hu 2008.09.16. 09:48:05
Érdekes és értékes téma az a magunkfajtának - a folytatás is kellően felpiszkálta a kíváncsiságomat :)
Elolvastam a belinkelt régebbi posztot is - az is nagyon megragadott.
Csak így tovább, Zoli!
zollendroller · http://sajatutad.hu 2008.09.16. 10:45:57
De tudod, mit, Vic? A Te kedvedért nekiesek. Lesz, ami lesz! A tanfolyamon ússe let megbukni, csak elmaradni, mindálat! :o) Nakkó mingyá kint lesz a második réz! Üdv Neked!
Garo 2008.09.16. 15:33:13
Úgy hiszem, a buddhizmusban az ember megtalálja a lelki nyugalmat, és ez az írásod megerősített ebben..
Most olvastam Véres Mária életéről. Ő tűzzel-vassal (szó szerint) üldözte azokat, akik nem voltak hajlandóak újra visszatérni a római katolikus valláshoz.
Mennyivel egyszerűbb és békésebb lett volna az élet, ha a kiráynő kicsit haladóbb szellemű..
Igaz, onnantól megváltozott volna minden a történelemben.